Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Ryszard Czarnecki o działalności Europejskiego Banku Inwestycyjnego

12 lipca 2023 r.
Udostępnij

Wczoraj w godzinach wieczornych, podczas sesji plenarnej, Parlament Europejski debatował na temat działalności Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W dyskusji głos zabrał europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

 

Ryszard Czarnecki mówił, że omawiana debata to metafora funkcjonowania Unii, bo spotyka się w tej niej najmłodszy komisarz UE z bardzo doświadczonym, mającym długi staż w Europejskim Banku Inwestycyjnym prezesem i to doświadczenie i młodość dają dobry efekt.

 

Czarnecki stwierdził, że nie do końca podobają mu się pewne akcenty funkcjonowania banku. „Mam wrażenie, że jak na instytucję bankową, dość dużo jest w wystąpieniach pana prezesa z tego i poprzedniego roku elementów ideologii klimatycznej. Myślę, że raczej powinniśmy tego w twardej ekonomii unikać. Proszę zostawić to politykom, oni robią to „znakomicie”, niestety również w tej Izbie” - powiedział.

 

Były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego docenił natomiast szczególnie to, co robi EBI dla małych i średnich firm oraz działalność w obszarze wspierania krajów postsowieckich.

Z twittera