Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Ryszard Czarnecki nt. praw człowieka w Afganistanie

23 listopada 2022 r.
Udostępnij

Dziś, podczas trwającej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu miała miejsce dyskusja nt. przestrzegania praw człowieka w Afganistanie, zwłaszcza pogorszenia sytuacji w dziedzinie praw kobiet oraz ataków na placówki oświatowe. W debacie wypowiedział się europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki mówił, że debata na temat praw człowieka w Afganistanie jest bardzo ważna i potrzebna zwłaszcza tym spośród debatujących i członków unijnej dyplomacji, którzy chcą na ołtarzu zachowania relacji z Afganistanem, a nawet ich polepszania, poświęcić prawa człowieka, w tym prawa kobiet. "Myślę, że tak naprawdę przesłanie tej debaty, w której na szczęście jesteśmy ponad podziałami, powinno trafić do tych, którzy wolą być ślepi na to to co się dzieje w Afganistanie, na to, co się dzieje pod rządami talibów" - powiedział.

Jak wskazał eurodeputowany, oczywiście cały czas można usłyszeć głosy, że dzisiejsi talibowie są lepsi niż ci sprzed dwudziestu lat, bardziej wykształceni i umiarkowani, ale cały czas chodzi o to samo, czyli o łamanie praw człowieka, o łamanie praw kobiet. "W tej sprawie musimy być naprawdę solidarni i musimy naszych kolegów, którzy opowiadają się za tzw. „realpolitik” przekonywać" – podkreślił Czarnecki.

Z twittera