Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Patryk Jaki: Raport o praworządności dowodem na jej brak

11 lipca 2023 r.
Udostępnij

Podczas dzisiejszego, drugiego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu miała miejsce debata o rocznym sprawozdaniu na temat praworządności z 2023 r. W dyskusji wypowiedział się europoseł EKR Patryk Jaki.

 

Patryk Jaki mówił, że przedmiotowy raport jest dowodem na brak praworządności i zepsucia Unii, wychodzeniem poza traktaty, nadużywaniem władzy, narzędziem do zmiany nielubianych rządów, czyli niszczenia demokracji. "Nie chwalicie się tutaj jednak finansowaniem przez was zamieszanych w aferę katarską organizacji, brakiem niezależności TSUE, blokowaniem debaty o wspólnych imprezach i polowaniach sędziów i polityków. Praworządna według was jest Holandia, gdzie rząd tych hipokrytów właśnie strzelał do własnych rolników, praworządna jest Francja, która właśnie cenzurowała internet i wysłała służby do staruszki, która napisała coś złego na prezydenta, wreszcie praworządne są Niemcy, gdzie powtarzaliście właśnie wybory ze względu na nadużycia i gdzie rośnie antysemityzm, a politycy sami wybierają sędziów i sami nimi zostają" – wymieniał eurodeputowany.

 

Wśród listy zastrzeżeń eurodeputowany wskazał także pakt migracyjny i zawarte w nim przymuszenia do przesiedlania imigrantów np. do Polski, mimo że wcześniej byli oni przez przedstawicieli UE zapraszani. Jak podkreślił polski polityk, migranci nie chcą być w Polsce, więc w ramach praworządności mają być przetrzymywani w obozach. "Powiedzmy sobie wprost: Niemcy nie zapłacili Polsce jeszcze za poprzednie obozy, a teraz każą nam budować nowe. I to jest ta praworządność, to jest przestrzeganie praw człowieka. To jest droga donikąd" – podsumował Jaki. 

Z twittera