Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Krzysztof Jurgiel nt. priorytetów prezydencji portugalskiej w dziedzinie rolnictwa

26 stycznia 2021 r.
Udostępnij

Dziś podczas posiedzenia komisji rolnictwa i rozwoju wsi PE (AGRI) miała miejsce wymiana poglądów z minister rolnictwa, leśnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Marią do Céu Antunes na temat priorytetów portugalskiej prezydencji Rady UE w dziedzinie rolnictwa. W imieniu grupy EKR głos w dyskusji zabrał europoseł PiS Krzysztof Jurgiel.

 

Krzysztof Jurgiel wskazał najważniejsze obszary, na których chce się skupić obecna prezydencja, jak np. zapewnienie odporności na kryzysy, komunikat UE ws. długoterminowej strategii rozwoju obszarów wiejskich, nagradzanie producentów oferujących usługi związane z ekosystemami oraz wsparcie nowych  instrumentów dla rozwoju produkcji ekologicznej, czy też potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego.

Polski polityk mówił, że najważniejsze jednak są obecnie negocjacje nad kształtem nowej Wspólnej Polityki Rolnej i osiągniecie porozumienia politycznego w tej kwestii. „Wtedy będzie można opracowywać i przyjmować ostateczne dokumenty” - wskazał.

Eurodeputowany PiS zwrócił również uwagę, że po raz kolejny państwa Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, są dyskryminowane w podziale środków WPR, co jest niezgodne z art. 18 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i narusza zasadę równej konkurencji.

Z twittera