Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Komisja Praw Kobiet przyjęła opinię europoseł Jadwigi Wiśniewskiej pt. "Kształtowanie polityki edukacji cyfrowej"

11 listopada 2020 r.
Udostępnij

Opinia autorstwa eurodeputowanej PiS Jadwigi Wiśniewskiej nt. kształtowania polityki edukacji cyfrowej została przyjęta podczas posiedzenia Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia PE (FEMM).

"Edukacja cyfrowa musi odgrywać istotną rolę w zwiększaniu udziału dziewcząt i kobiet w dziedzinach związanych z sektorem teleinformatycznym i STEM oraz w eliminowaniu cyfrowych różnic między płciami" – podkreśla Jadwiga Wiśniewska. 

Zdaniem autorki dokumentu należy zwiększać kompetencje dziewcząt, wspierać ich pewność siebie i poszukiwać atrakcyjnych i kreatywnych sposobów prezentowania kobiecych wzorców do naśladowania z udaną karierą w dziedzinie technologii komunikacji informacyjnej  (ICT) oraz nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM).

Wezwano Komisję i państwa członkowskie do zajęcia się cyfrową różnicą między płciami przy opracowywaniu polityk w zakresie edukacji cyfrowej oraz do dopilnowania, aby takie polityki były integracyjne, niedyskryminujące i przyczyniały się do równości płci. Wezwano również do promowania kompetencji cyfrowych wśród dziewcząt oraz podkreślono, że należy je zachęcać do inwestowania w umiejętności cyfrowe oraz do wybierania ścieżek kariery w dziedzinie ICT i STEM.

Z twittera