Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Joachim Brudziński o nierozważnej polityce migracyjnej UE

15 marca 2023 r.
Udostępnij

Dziś w Strasburgu, podczas trwającej sesji plenarnej Parlament Europejski dyskutował na temat ofiar śmiertelnych na morzu – wspólnej reakcji UE w celu ratowania życia i działania na rzecz zapewnienia bezpiecznych i legalnych dróg migracji. W debacie głos zabrał europoseł PiS Joachim Brudziński.

„Powiedzmy sobie szczerze i bez owijania w bawełnę. Jeżeli chcemy dalej widzieć tak porażające sceny jak te, o których jest mowa - śmierci dzieci – dwu- i trzylatków na plażach od Grecji przez Hiszpanię, to róbmy tak dalej. Zachęcajmy dalej tych nieszczęśników, aby przybywali do Europy” – mówił Joachim Brudziński.

Eurodeputowany stwierdził, że Unia tworzy złudzenia, że w razie każdej tragedii, uciekający zawsze otrzymają pomoc od organizacji pozarządowych oraz zawsze znajdą się środki na tę pomoc.

Według byłego szefa MSWiA, wśród przyczyn, które od wieków popychają ludzi do desperackich czynów w poszukiwaniu lepszego życia, oprócz wojny, głodu, nieszczęścia czy wypadków losowych dołączył ostatnio Putin. „Wagnerowcy w Libii organizują dzisiaj przerzuty ludzi do Europy. Wiemy, co działo się na wschodniej granicy UE, na granicy polsko-białoruskiej. Wy jednak atakujecie rządy, które chronią waszych obywateli a gloryfikujecie tych, którzy de facto napędzają ten nielegalny przemyt do Europy” – powiedział Joachim Brudziński.

Z twittera