Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Jadwiga Wiśniewska w obronie praw zwierząt w cyrkach

16 grudnia 2021 r.
Udostępnij

Podczas dzisiejszego, ostatniego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu miała miejsce debata na temat unijnego zakazu wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. W dyskusji wypowiedziała się europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska. 

 

„Ponad milion obywateli podpisało się pod zakazem wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach” - mówiła Jadwiga Wiśniewska. Eurodeputowana zauważyła, że dzikie zwierzęta w cyrkach są zmuszone do wykonywania różnych tzw. cyrkowych sztuczek, których wytresowanie jest dla nich bardzo bolesne. „A sposoby, jakimi się tego dokonuje, absolutnie nie uzasadniają wykorzystywania dzikich zwierząt” - powiedziała. 

 

Eurodeputowana z całą stanowczością przekonywała, że dobrostan dzikich zwierząt nie jest w cyrkach zapewniony i podkreśliła, że wykorzystywanie dzikich zwierząt w cyrkach nie ma ani wartości edukacyjnej ani kulturowej. Wiśniewska stwierdziła też, że tresowanie zwierząt w XXI wieku po to, by słonie, zebry czy tygrysy wykonywały jakieś sztuczki jest nieetyczne. „Wymuszanie nienaturalnych dla tych zwierząt zachowań jest po prostu barbarzyństwem” - podsumowała. 

Z twittera