Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Elżbieta Rafalska o nieuczciwych praktykach Ubera

19 stycznia 2023 r.
Udostępnij

Dziś w Parlamencie Europejskim w Strasburgu miała miejsce debata na temat doniesień o praktykach lobbingowych Ubera w UE. W dyskusji wypowiedziała się eurodeputowana PiS Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska poinformowała, że niedawno Komisja Zatrudnienia i Spraw Społecznych PE zorganizowała wysłuchanie z udziałem Marca MacGanna, byłego pracownika firmy Uber na szczeblu kierowniczym. MacGann, działający obecnie jako sygnalista w dobrej wierze, ujawnił praktyki lobbingowe firmy i działania niezgodne z prawem oraz wywieranie nacisku na najwyższych szczeblach władzy w krajach takich jak Wielka Brytania, Francja i Rosja. "Według prasy Uber prowadził również rozmowy z członkami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej" – powiedziała eurodeputowana stwierdzając, że ludziom po prostu sprzedawano kłamstwo. "Nie można wykluczyć również działań o charakterze korupcyjnym” - dodała.

"O nieuczciwości firmy wobec własnych pracowników i ich wykorzystywaniu poprzez fałszywe prezentowanie modelu zatrudnienia jako korzystnego finansowo chyba już wszyscy słyszeliśmy. Firma Uber oczywiście oskarżeniom zaprzecza, ale w tej walce pracownik jest na straconej pozycji" – mówiła Rafalska i zaapelowała o zamknięcie trwającego dochodzenia oraz złożenie rzeczywistych i uczciwych wyjaśnień.

Z twittera