Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Beata Szydło: Postulaty Traktatu Karty Energetycznej do Europejskiego Zielonego Ładu powinny być przede wszystkim realistyczne

22 października 2020 r.
Udostępnij

Dziś podczas ostatniego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli miała miejsce debata dotycząca dostosowania Traktatu Karty Energetycznej do Europejskiego Zielonego Ładu. W imieniu grupy EKR głos w niej zabrała eurodeputowana PiS Beata Szydło. 

Posłanka do PE podkreślała, że realia polityki energetycznej oraz klimatycznej zmieniają bardzo szybko i rośnie potrzeba zacieśnienia współpracy regionalnej i globalnej w tym zakresie. "W ostatnich pięciu latach przyjęliśmy Porozumienie Paryskie, została ogłoszona strategia Zielonego Ładu, a więc rzeczą naturalną jest, że musimy również przystąpić do wprowadzenia zmian w zakresie Traktatu Karty Energetycznej" – wskazywała eurodeputowana.

Jednocześnie Beata Szydło podkreśliła, że działania unijne powinny być przede wszystkim realistyczne. "Szczególnie teraz, w trudnym momencie kryzysu spowodowanego pandemią, kiedy liczy się każde miejsce pracy, kiedy trzeba wspierać gospodarkę" – wskazywała.

Jak dodała eurodeputowana PiS należy chronić inwestycje i dokonywać zmian, ale zgodnie z wypracowanymi już strategiami i mając przede wszystkim na celu wsparcie gospodarki.

Z twittera