Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Beata Mazurek: „Projekty o dobrostanie zwierząt wymagają dialogu z rolnikami”

14 marca 2024 r.
Udostępnij

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata pt. „Obiecany przegląd unijnych przepisów o dobrostanie zwierząt i dotyczące go europejskie inicjatywy obywatelskie”. W imieniu grupy EKR zapytanie do Komisji Europejskiej skierowała europosłanka PiS Beata Mazurek.

Beata Mazurek stwierdziła, że ta debata niestety potwierdza, że część europarlamentarzystów nie rozumie powagi obecnej sytuacji w sektorze rolnym. Przypomniała, że od kilku tygodni na ulicach europejskich miast trwają zmasowane protesty rolników przeciwko kolejnym, nakładanym na nich nierealistycznym wymogom w zakresie ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt.

Eurodeputowana zwróciła się do Komisji Europejskiej, aby trzymała się swoich zapowiedzi w zakresie rezygnacji z nakładania obciążeń dla rolników. „Jakiekolwiek kolejne projekty w zakresie dobrostanu zwierząt wymagają przygotowania większej liczby ocen i prowadzenia dialogu ze środowiskiem rolniczym w całej UE, a nie tylko z tendencyjnie wybranymi organizacjami pozarządowymi” - podkreśliła. Dodała, że tylko dialog daje szanse na to, że zmiany zaproponowane przez Unię będą dla rolników akceptowalne.

Z twittera