Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Beata Kempa: Parlament Europejski musi zrobić wszystko, aby bronić wiernych i prawa do swobodnego wyznawania wiary na całym świecie

15 września 2022 r.
Udostępnij

Wczoraj, podczas trwającej sesji plenarnej europarlamentu w ramach debat nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa, omawiano kwestie Nikaragui w kontekście  eskalacji represji wobec Kościoła katolickiego w tym kraju i aresztowania biskupa Ronalda Álvareza.

Beata Kempa, dziękując autorom rezolucji za to, że upomnieli się o biskupa Rolanda Álvareza mówiła, że jest ona też upomnieniem się o los wielu chrześcijan, którzy dzisiaj są prześladowani na całym świecie. „Chrześcijanie to najbardziej prześladowana grupa religijna na świecie, która z przemocą zarówno werbalną jak i fizyczną spotyka się aż w 145 krajach świata” - zauważyła eurodeputowana, wyrażając jednocześnie zdziwienie, że do tej pory w Parlamencie Europejskim tak mało mówiono o prześladowaniu chrześcijan i tak długo trzeba było czekać na debatę, w której potępia się ataki na Kościół katolicki, na wiernych, duchownych i misjonarzy.

„Pochylamy się nad sprawą naszego brata w wierze biskupa Rolanda Álvareza, ordynariusza diecezji Matagalpa w Nikaragui” - mówiła Kempa przypominając, że aresztowano go, ponieważ twardo wystąpił w imieniu sprawiedliwości przeciw tyranii władzy i bronił zamykanej katolickiej rozgłośni i wolności słowa.

„Działania przeciw niemu to kolejny element walki z Kościołem i wiernymi w Nikaragui. Reżim Ortegi musi ponieść konsekwencje tych ataków” - podkreśliła eurodeputowana. Zaznaczyła również, że Parlament Europejski musi zrobić wszystko, aby bronić wiernych i prawa do swobodnego wyznawania wiary na całym świecie.

Z twittera