Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Adam Bielan: Współpraca ze Stanami Zjednoczonymi będzie sprzyjać dywersyfikacji łańcuchów dostaw i wyeliminuje ich słabe punkty

14 września 2023 r.
Udostępnij

W europarlamencie w Strasburgu odbyła się debata nt. podjęcia rokowań w sprawie umowy ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki w sprawie wzmocnienia międzynarodowych łańcuchów dostaw minerałów krytycznych. W dyskusji głos zabrał europoseł EKR Adam Bielan.

Adam Bielan stwierdził, że obecnie firmy na całym świecie zmagają się z wyzwaniami związanymi z łańcuchami dostaw, wygórowanymi kosztami energii i gwałtownie rosnącymi wydatkami związanymi z transportem i surowcami.

„Wpływ zakłócających, nierynkowych polityk i praktyk w dziedzinie minerałów krytycznych jest oczywisty, ponieważ nie tylko utrudnia wzrost, ale także osłabia nasze łańcuchy dostaw” - zaznaczył. Podkreślił również, że dlatego niezwykle istotne jest zapewnienie już teraz ciągłego dialogu z naszymi partnerami strategicznymi. „Współpraca ze Stanami Zjednoczonymi nie tylko będzie sprzyjać dywersyfikacji łańcuchów dostaw, ale także znacznie zmniejszy zależności, słabe punkty i niepewność kluczowych graczy w tych sektorach” - powiedział polski polityk.

Eurodeputowany z zadowoleniem przyjmuje negocjacje w sprawie umowy, która ma na celu wspieranie wspólnego zrozumienia i skoordynowanych działań na rzecz dywersyfikacji naszych łańcuchów dostaw i wyeliminowania ich słabych punktów. Zgodnie z rezolucją Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA), Bielan popiera wysiłki, których celem jest wykorzystanie Rady ds. Handlu i Technologii w tej dziedzinie.

Z twittera